Rozwijamy nasze doświadczenie i wiedzę wykorzystując najwyższe standardy oraz najlepsze praktyki branży budowlanej, aby poprawiać jakość życia budując nowoczesne obiekty na miarę XXI wieku.

Osiedle Sandomierska

Osiedle Sandomierska (kliknij aby zobaczyć projekty)- tak będzie się nazywać zabudowa rodzinna, która ma powstać w Kielcach, przy ulicy Sandomierskiej. Budowa pięciu nowoczesnych wolnostojących domów jednorodzinnych ma się rozpocząć w lutym 2016 roku.

Duże domy, wolna przestrzeń

Inwestycja powstanie przy ulicy Sandomierskiej, na działce o numerze 243a, za stacją paliw Orlen, w sąsiedztwie siedziby Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych.

- Każdy z domów będzie miał powierzchnię około 160 metrów kwadratowych i stanie na działce o powierzchni około 620 metrów kwadratowych, nie zabraknie więc wolnej przestrzeni wokół zabudowań - informuje inwestor Andrzej Kozera, właściciel Zakładu Remontowo-Budowlanego.

Domki nie będą identyczne, choć łączyć je będzie jednakowy metraż, spójny design, stonowana kolorystyka, materiały wykończeniowe - wszystko tworzyć ma jednolitą całość składającą się na osiedle.

- Wszystkie domy będą liczyły dwie kondygnacje, a ich integralną częścią będą podwójne garaże - tłumaczy Andrzej Kozera. - W standardzie ujmiemy między innymi okna trzyszybowe - dodaje inwestor.

Zaprojektowane z pomysłem

Osiedle Sandomierska wyróżniać ma oryginalne podejście do tematu zabudowy jednorodzinnej. - Płaskie dachy, kubistyczna forma, a mimo zabudowy osiedlowej, także wolna przestrzeń i zachowanie intymności - wyjaśniają autorzy projektu, architekci Paulina Bogdał-Śmierzyńska i Konrad Śmierzyński z pracowni architektonicznej Tera Group w Kielcach, zdobywcy nagrody Złotego Żurawia w kategorii zabudowy wielorodzinnej.

Pomysłem na każdy z domów był bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń. - Rozkład ten został dopasowany do funkcji poszczególnych pomieszczeń, ich przeznaczenia i pory dnia, w czasie której domownicy w nich przebywają - tłumaczą architekci z kieleckiej pracowni Tera Group. Oznacza to, że słońce najwcześniej pojawia się w pomieszczeniach przeznaczonych na pokoje sypialne, następnie w kuchni, by zajść za oknami salonu. - Właśnie taka była myśl przewodnia: wstajemy o wschodzie słońca, w trakcie dnia przemieszczamy się w obrębie domu, a słońce podąża za nami. Tym sposobem, gdziekolwiek jesteśmy, towarzyszy nam światło dzienne - opisują Paulina Bogdał-Śmierzyńska i Konrad Śmierzyński.

Będą gotowe w rok

Kolorystyka nowoczesnych budynków nawiązywać ma do barw ziemi. Elewacja i detale architektoniczne utrzymane będą w ciepłych, stonowanych kolorach - bieli, odcieniach szarości, beżach.
Budowa osiedla Sandomierska rozpocznie się w lutym 2016 roku. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest na koniec 2016 roku. Na stronie internetowej inwestora wkrótce pojawią się rzuty budynków.

Zobacz więcej

Galeria

Wizualizacje


Jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń 698 409 066
Adres Biura Kielce ul.Górna 20
góra